KONST / Litografier / Färglitografi 7405006
*
nr 740 5006
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, 143/310, motivets mått: 28x45
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 19:43:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 08:17:41
1
300 kr
13/2 18:06:59
2
150 kr
13/2 18:14:07
2
250 kr
13/2 18:15:35
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:43
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 740 5006
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, 143/310, motivets mått: 28x45
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 08:17:41 | 1 | 300 kr |
13/2 18:06:59 | 2 | 150 kr |
13/2 18:14:07 | 2 | 250 kr |
13/2 18:15:35 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:43